Barevný život... Decida

Vítejte v obchodě s ručně barvenými přírodními přízemi.

Od roku 2010 pro vás s plným nasazením připravuji barevná přadénka plná lásky a pohody. Všechny materiály osobně vybírám a testuji na úpletech pro svoji vlastní potřebu a potěšení.

Nabídka se mění, některé materiály jsou stálicemi, některé pouze vyzkouším a do eshopu nepustím. Prioritou jsou pro mě přírodní příze, kvalita zpracování a hebkost. Dříve jsem se zaměřovala na podporu českého trhu a spolupracovala jsem pouze s českými dodavateli, bohužel během let někteří ukončili výrobu a proto v současné době pochází většina přízí ze zahraničních zdrojů, některé jsou však stále z velké části vyráběny (spřádány) v ČR, z čehož mám velkou radost.

Barevná přadénka vznikají v mé malé dílně v Českém ráji, používám různé postupy a techniky barvení, ráda experimentuji. V některých případech používám potravinářské barvivo pro jeho šetrnější dopad na životní prostředí, ale většinou se spoléhám na profesionální americké barvivo. Všechna přadénka jsou tepelně fixovaná, některá v páře, některá plující ve vodě :-), pro různé materiály používám různé teploty přesně tak, aby bylo barvení co nejšetrnější. Novinkou v roce 2022 bude vybudování vlastní solární elektrárny a díky tomu již brzy budou přadénka vznikat pouze za použití přírodní energie s minimálním dopadem na životní prostředí ♥ Při barvení se snažím i o maximální šetrnost s vodou a pokud je to možné, tak ji efektivně recykluji.

Možná se divíte, proč jsou moje ceny nižší než u konkurence. Když jsem v roce 2010 začínala, barvila jsem pouze příze z českých zdrojů a nechtěla jsem se srovnávat se zahraničními barvíři. Barvila jsem (a stále barvím) hlavně pro potěšení a jsem moc ráda, když mohu předat potěšení dál. Cenu jsem si stanovila dle sebe a svých nákladů a nepřijde mi fér ji skokově zvedat jen proto, že se na náš trh dostali i zahraniční barvíři, i když teď již používáme v mnoha případech zcela stejný materiál od stejného dodavatele.

Jelikož vše sama barvím a zároveň i rovnou prodávám, nevznikají další náklady a provize z prodeje, zároveň jsem schopna si veškerou "úřední" agendu (vč. účetnictví) díky svému vzdělání pokrýt sama, takže nákupem příze podporujete opravdu mé vlastní podnikání a z hlediska daní hlavně českou ekonomiku.

Všem moc děkuji za vaši podporu a že mohu stále dělat to, co mě nejvíce baví a při čem se čas pro mě zastaví (a přitom se prý nestárne :-)). Děkuji ♥

 

najdete mě na instagramu

a zde na facebooku

připojte se k nám do skupinky

 

 

a trocha povídání :-)

Náhody neexistují... aneb Jak to začalo ♥

Celý život mě obklopovaly barvy, už na základní škole jsem experimentovala s barvením živočišného vlákna - a to se svými vlasy, které byly každý měsíc jiné (od svítivě žluté po modrou) nakonec jsem zakotvila u svítivě růžové :-) chtěla jsem do šedi běžných dnů (jak to tak někdy nejen puberťák vnímá) vnést trochu pozitivních, zářivých, pestrých barev. Obdivovala jsem pouliční street art. Vždy jsem toužila rozjasnit kolemjdoucím jejich - NÁŠ den.

 

Jelikož jsem blíženec (nebo aspoň myslím, že proto), miluji dělat více věcí najednou - takže pletení bylo vždy přidruženou činností u všeho, u studia, u čtení knih, u zábavy s přáteli. Do pletení mě zasvětila ve 12letech moje milovaná babička, bohužel jsem s ní nemohla dlouho sdílet své zkušenosti, takže se ze mě stal samouk. Pletení pro mě bylo vždy uspokojením, relaxem a uklidněním. Bylo vždy se mnou, parťák na cesty. Když jsem odlétala do Portugalska na studia, vlekla jsem s sebou napěchovaný kufr přízí, brzy mi však došlo, že mají galanterie i tam :-). Nahlédla jsem do kouzelné elegance portugalský dam, obdivovala jsem s jakou grácií nosí pletené i jiné doplňky.

 

Když mi ve 20letech prorokovala kartářka, že se jednou budu živit "něčím jako módou a navrhováním barev", přišlo mi to jako velký vtip. Studovala jsem VŠE Podnikohospodářškou fakultu a rozhodně jsem se necítila na budoucího "návrháře". Až zpětně po letech mi její slova dávají smysl, nakonec se vyplnilo vše :-)

 

Barvení přírodních materiálů si mě našlo samo, v roce 2009 se narodila moje dcera, které jsem chtěla plést vlňáčky z ovčí vlny, v té době nebyla na trhu jiná barva než přírodní. Začala jsem experimentovat s barvením, pletení z vlny mě nadchlo, bylo to úplně něco jiného, tvořit ze "živého materiálu". Vlňáčky byly úžasné, funkční, praktické a krásné. Pletení mi opět pomohlo překonat mrzuté chvilky a nespavost mé dcery, vlňáčky přibývaly a začala jsem je nabízet do prodeje. Zájem byl během pár měsíců tak veliký, že jsem nebyla schopna uspokojit poptávku. Na zakázku jsem si nechala v české přádelně a skárně vyrobit merino bez superwash, aby bylo vhodné na vlňáčky a zároveň bylo jemnější, než klasická vlna z ovcí chovaných v ČR. Abych částečně uspokojila čekající maminky, nabídla jsem mnou barvenou vlnu pro další zpracování. Zájem byl tak velký, že jsem každou noc po usnutí dcery až do 2h ráno barvívala, abych splnila přání zákaznic. A od té doby barvím, barvíme, celá rodina.

 

proto Vítejte v našem rodinném obchůdku Decida

ručně barvené příze Decida vznikly oficiálně roku 2010, sen, který jsem nesnila, se stal skutečností, barvení je mojí vášní (a minha paixão - v portugalštině to zní lépe :-)). Možná trochu k názvu Decida - původní označení bylo Desconhecida - tj. neznámá, putující světem beze jména. Toto jméno bylo pro mnohé nesrozumitelné, lámající jazyk :-), takže jsem se jednoho krásného dne rozhodla pro zkrácení Decida, které je údernější a trochu více evokuje Ženu, která se rozhodla (decider) jít za svým :-) Každý ať čte dle svého gusta, já osobně čtu jako Desída

Žijeme...

Žijeme v krajině Českého ráje, bydlíme téměř v lese a v přírodě trávíme několik hodin denně (hlavně díky našim agilním pejskům). Při ranních procházkách vzniká velké množství nápadů, inspiruji se přírodou kolem sebe, ale zároveň stále miluji pestré barvy, které jsou po zimní období skryty.

Velké díky patří mé rodině, která mě podporuje a v mnoha činnostech pomáhá a díky nim nejsem na barvení, balení, odvoz balíků a řešení všech radůstek sama :-)

Jana Koudelková


 

 

 

Pokud zrovna nenajdete odstíny, které by Vás zajímaly, nabarvíme rádi na přání (info@decida.cz)

 

 

 

 

 

KONTAKTY
Jana Koudelková
PO - PÁ (8-16h)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz