Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Ing. Jana Koudelková
Podůlší 79
506 01 Jičín
tel: +420734186543
napište nám
info@decida.cz

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


DECIDA INFO » Kdo je Decida
Barevný život... Decida

 

Náhody neexistují... aneb Jak to začalo ♥

Celý život mě obklopovaly barvy, už na základní škole jsem experimentovala s barvením živočišného vlákna - a to se svými vlasy, které byly každý měsíc jiné (od svítivě žluté po modrou) nakonec jsem zakotvila u svítivě růžové :-) chtěla jsem do šedi běžných dnů (jak to tak někdy nejen puberťák vnímá) vnést trochu pozitivních, zářivých, pestrých barev. Obdivovala jsem pouliční street art. Vždy jsem toužila rozjasnit kolemjdoucím jejich - NÁŠ den.

 

Jelikož jsem blíženec (nebo aspoň myslím, že proto), miluji dělat více věcí najednou - takže pletení bylo vždy přidruženou činností u všeho, u studia, u čtení knih, u zábavy s přáteli. Do pletení mě zasvětila ve 12letech moje milovaná babička, bohužel jsem s ní nemohla dlouho sdílet své zkušenosti, takže se ze mě stal samouk. Pletení pro mě bylo vždy uspokojením, relaxem a uklidněním. Bylo vždy se mnou, parťák na cesty. Když jsem odlétala do Portugalska na studia, vlekla jsem s sebou napěchovaný kufr přízí, brzy mi však došlo, že mají galanterie i tam :-). Nahlédla jsem do kouzelné elegance portugalský dam, obdivovala jsem s jakou grácií nosí pletené i jiné doplňky.

 

Když mi ve 20letech prorokovala kartářka, že se jednou budu živit "něčím jako módou a navrhováním barev", přišlo mi to jako velký vtip. Studovala jsem VŠE Podnikohospodářškou fakultu a rozhodně jsem se necítila na budoucího "návrháře". Až zpětně po letech mi její slova dávají smysl, nakonec se vyplnilo vše :-)

 

Barvení přírodních materiálů si mě našlo samo, v roce 2009 se narodila moje dcera, které jsem chtěla plést vlňáčky z ovčí vlny, v té době nebyla na trhu jiná barva než přírodní. Začala jsem experimentovat s barvením, pletení z vlny mě nadchlo, bylo to úplně něco jiného, tvořit ze "živého materiálu". Vlňáčky byly úžasné, funkční, praktické a krásné. Pletení mi opět pomohlo překonat mrzuté chvilky a nespavost mé dcery, vlňáčky přibývaly a začala jsem je nabízet do prodeje. Zájem byl během pár měsíců tak veliký, že jsem nebyla schopna uspokojit poptávku. Na zakázku jsem si nechala v české přádelně a skárně vyrobit merino bez superwash, aby bylo vhodné na vlňáčky a zároveň bylo jemnější, než klasická vlna z ovcí chovaných v ČR. Abych částečně uspokojila čekající maminky, nabídla jsem mnou barvenou vlnu pro další zpracování. Zájem byl tak velký, že jsem každou noc po usnutí dcery až do 2h ráno barvívala, abych splnila přání zákaznic. A od té doby barvím, barvíme, celá rodina.

 

proto Vítejte v našem rodinném obchůdku Decida

ručně barvené příze Decida vznikly oficiálně roku 2010, sen, který jsem nesnila, se stal skutečností, barvení je mojí vášní (a minha paixão - v portugalštině to zní lépe :-)). Možná trochu k názvu Decida - původní označení bylo Desconhecida - tj. neznámá, putující světem beze jména. Toto jméno bylo pro mnohé nesrozumitelné, lámající jazyk :-), takže jsem se jednoho krásného dne rozhodla pro zkrácení Decida, které je údernější a trochu více evokuje Ženu, která se rozhodla (decider) jít za svým :-) Každý ať čte dle svého gusta, já osobně čtu jako Desída

Barvíme...

Vše je barveno ručně, v naší (stále ještě malé) dílně (v současné době pracujeme na nových prostorách). Vybíráme prvotřídní materiály, pokud je to možné, preferujeme místní dodavatele. Bohužel někdy není v silách našich českých dodavatelů uspokojit naši/vaši poptávku, takže se obracíme i na zahraniční dodavatele. Materiálem jsme limitováni, ale stále objevujeme nové a nové. Otevřely jsme dveře novým luxusním materiálům, které nás na první pohled uchvátily a zase posunuly o kousek dál.

Některé kombinace samy volají po nabarvení, některé jsou předem promyšlené a definované.

Milujeme spektrum a kouzlo barev, mísení barviva je naší vášní (opět paixão, nejde to jinak ♥), propojením barev vznikají úžasné kombinace. Jsme vybaveni velkou paletou barev, nicméně pouze 6 odstínů je opravdu každodenní záležitostí, i když, stačily by pouze 3 odstíny :-))

 

Žijeme...

Žijeme v krajině Českého ráje, bydlíme téměř v lese a v přírodě trávíme několik hodin denně (hlavně díky našim agilním pejskům). Při ranních procházkách vzniká velké množství nápadů, inspiruji se přírodou kolem sebe, ale zároveň stále miluji pestré barvy, které jsou po zimní období skryty.

Velké díky patří mé rodině, která mě podporuje a v mnoha činnostech pomáhá a díky nim nejsem na barvení, balení, odvoz balíků a řešení všech radůstek sama :-)

Jana Koudelková


 

 


Pokud zrovna nenajdete odstíny, které by Vás zajímaly, nabarvíme rádi na přání (cena je kvůli vyšší náročnosti a velkému zájmu mírně upravena - více info)