1. Úvod
  2. ♥ DECIDA INFO »
  3. Často se ptáte - bonding deka
Placentová neboli Bonding deka

Často se mě ptáte, jaký materiál bych doporučila na oblíbenou dečku pro miminka, která bude příjemná i na holou pokožku.

Možností na deku je více:
1. pro mě asi nejlepší volbou na bonding deku je 100% merino - konkrétně se superwash úpravou, protože je tento materiál jemnější (co se týče mé nabídky)
 
2. super je i merino s hedvábím, opět krásně jemňoučké a s jemným leskem, malou nevýhodou je, že materiál třením lehounce "chlupatí", nejsou to cucky či žmolky, ale spíše takové hedvábné chmíříčko - pavučinka, je to dáno materiálem, takže až se bude miminko více pohybovat, dečka bude trochu chlupatit, není to určitě na škodu, ale raději upozorňuji, čisté merino je na toto odolnější
 
3. buretové hedvábí - to je úžasné hlavně na léto - na dotek je podobné více bavlně, působí na první omak studeněji a je potřeba po každém praní dobře promnout, aby bylo opět nádherně heboučké a měkoučké
 
4. zvolit můžete i jakýkoliv materiál z kategorie "Luxusní příze", top je určitě směsová příze s kašmírem, ta je opravdu úžasně jemňoučká
 
 
Ohledně tloušťky příze, opět možností je více a záleží na preferencích - na lehčí dečku na léto bych doporučila tloušťku 3mm (příze s návinem 300-400m/100g), dečka bude sice slabší, ale i tak určitě v případě potřeby zahřeje a naopak nebude moc těžká. Na dečku doporučuji použít jehlice 3,5-4mm, dečka bude krásně nadýchaná. Spotřeba by v tom případě měla být na uvedený rozměr 400-500g (bohužel je těžké přesně odhadnout spotřebu, záleží, zda budete deku háčkovat či plést, konkrétní vzor, velikost háčku/jehlic a způsob utahování, bývá to opravdu hodně různé a někdo má spotřebu nižší a někdo naopak vyšší).
 
Střední a nejčastější cestou je příze v tloušťce 4mm (návin kolem 200-250m/100g), dečka bude středně silná, spotřeba by měla být dle provedení 500g -800g (500g bych měla já u dlouhých sloupků háčkem 5, 800g mi nedávno hlásila zákaznice u rozměru 90x90cm a polodlouhých sloupků a háčku 4,5)
 
A na silnou deku bych doporučila přízi 5-6mm (návin 100-150m/100g), tam bude spotřeba 800-1100g, opět dle provedení. Silnější deka je super na zimu či pro starší děti, moje větší děti (10let) používají stále jako ňuchňací deku k televizi :-).
 
U deček je super, když se udělají i jako rostoucí a mohou se třeba po obvodu průběžně zvětšovat, nebo v závislosti na vzoru přidávat čtverce a podobně. To vřele doporučuji :-)
 
 
KONTAKTY
Jana Koudelková
PO - PÁ (8-16h)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz