1. Úvod
  2. Prodané melíry
  3. "Ve větru" MERINO bez sw (4mm)

"Ve větru" MERINO bez sw (4mm)

v melírku je sem tam pár bordo teček či úseků, vidět na detailu fotky 100% merino ručně barvené, cca 17,5 mic, bez úpravy superwash (vhodné i na... celý popis
Dostupnost
Není skladem
Momentálně není k dispozici
Výrobce:Decida
Popis příze

v melírku je sem tam pár bordo teček či úseků, vidět na detailu fotky

100% merino ručně barvené, cca 17,5 mic,bez úpravy superwash (vhodné i na vlňáčky na látkové pleny, větší přirozený obsah lanolinu), příjemné na dotek.

Cena za 100g, návin cca 250m.Jehlice doporučuji cca 4mm. Pro volnější úplet klidně i vel. 5. Zajímavý efekt je i při pletení dvojmo třeba s jednobarevnou přízí.

Namotáno v přadenu, kdo rád plete z klubek, je potřeba nejprve ručně přemotat.

 

Hlavní rozdíl oproti merinu se superwash úpravou je, že si více zachovává svůj přirozený obsah lanolinu, tudíž je vhodné i na vlňáčky na látkové pleny, nepropouští vlhkost. Vyzkoušeno, vhodné i na noc, poprvé doporučuji alespoň 2 impregnace lanolinem po sobě.

 

POZOR! Barveno potravinářským barvivem, které je méně chemické a šetrnější k pokožce, barva se však nemusí tak silně zapustit do vlákna. V ojedinělých případech může jemně pouštět barvy při praní, lanolinování, nebo při použítí na látkové pleny u agresivnější moči dítěte a velmi mokré pleně může zbarvit plenku či vrchní oblečení (barva jde pak vyprat). Stává se tak zřídka a příčina je nejasná, proto raději upozorňuji... Návod na údržbu dodávám v každém balíčku, čtěte ho prosím pozorně. Nutno prát šetrně v ruce, bez prudkého střídání teplot a tření, na praní používat nejlépe jemný šampon na vlasy, prát rychle - dlouho nemáčet, ideálně do praní přidat trochu octa. Při lanolinování vlňáčky zcela rozložit, aby se barvy nikde nepřekrývaly - jinak může dojít při uvolnění barvy k obarvení. Do lanolinové lázně možno opět přidat ocet pro lepší zafixování barev. Lanolinovat jen po nezbytně dlouhou dobu (dle mého je lanolin nachytaný na vlně již po půl hodině, lanolinování přes noc je rizikem, doporučuji lanolinovou lázeň sledovat, případně vyzkoušet). Při správném zacházení by barvy pouštět neměly, ráda poradím či se dozvím Vaše zkušenosti - pište prosím na info@decida.cz. Děkuji

Skvělé např. na vlňáčky, návleky, svetříky, čepice, ponožky, šály, nákrčníky...

Doporučuji, úžasný materiál, skvěle funkční, příjemný, nádherně se s ním pracuje, vhodný i pro začátečníky, kteří někdy bojují s rozdílným utahováním oček. Úplet je krásný, měkký, lehký.

Atest pro děti do 3let bohužel není v mých možnostech.

Spotřeba:

krátké vlňáčky na pleny -  dle velikosti 80-100g

dlouhé vlňáčky/kamaše - dle velikosti S=cca 140g, M=180, L(cca vel.104)=200g

čepice pro dospělé - cca 65g

čepice pro dospělé pletená dvojitě - cca 85g

návleky (2ks 33x20cm) - cca 100g

ponožky vel. 40 - cca 80g

svetr vel. 104 - cca 250g

svetr vel. S - cca 500g

svetr vel. M - cca 550g

svetr vel. L - cca 600g

Zboží zařazeno v kategoriích
KONTAKTY
Jana Koudelková
PO - PÁ (8-16h)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz